سایت خبری فرانیوز

فراتر از خبر,رهبر,اخبار ایران,احمدی نژاد,عکس,موسوی,کروبی,رفسنجانی,کلیپ,فال,طالع بینی,اس ام اس,مذهب,

جنجال در جلسه امروز مجلس

كاظم دلخوش نماينده صومعه‌سرا و از نمايندگان امضاكننده و حامي مصوبه‌اي كه روز يكشنبه در مقابل نصّ دستور رهبر انقلاب در خصوص وقف اموال دانشگاه آزاد و دور زدن شوراي عالي انقلاب فرهنگي در مجلس تصويب شد، امروز(چهارشنبه) در تذكري هتاكانه به تعداد زيادي از دانشجويان مجلس و نمايندگان انقلابي مخالف روند جاسبي‌گرايي حمله كرد.


به گزارش رجانيوز، اين نماينده كه از موافقان جدي طرح روز يكشنبه مجلس و از طراحان آن بود، به بهانه تذكر آيين‌نامه‌اي ابتدا از علي لاريجاني تقدير مفصلي كرد و گفت كه او همواره منشأ خير و رهنمود مجلس به سمت ديدگاه ولايت و نظام است.


وي در ادامه به بيان اظهارات توهين‌آميزي عليه نمايندگان انقلابي مجلس و دانشجويان تجمع‌كننده پرداخت و ادامه داد: "بنده عضو فراكسيون اصولگرا و جزو شوراي مركزي اين فراكسيون هستم و بخاطر اتفاقات پيش آمده عذرخواهي مي‌كنم چرا كه به برخي از اين افراد توهين شد."


دلخوش در ادامه ادعاهاي خود گفت: برخي آقاياني كه ديروز رهبري برخي كارهاي خلاف را برعهده گرفتند و تعدادي از افراد را به‌عنوان دانشجو جلوي مجلس جمع كردند كه وضعيت خانوادگي همه اين افراد قابل بررسي است.


وي با بيان اينكه برخي ديروز مقابل مجلس اشك تمساح ريختند، گفت:‌ ما در مجلس در خصوص حقوق جانبازان تا آنجا كه مي‌توانستيم اقدامات لازم را انجام داديم.


دلخوش با انتقاد از عدم صدور مجوز براي احزاب گفت: چطور احزاب ديگر براي راهپيمايي مجوز مي‌گيرند ولي تجمع كنندگان ديروز در اعتراض به وقف اموال دانشگاه آزاد جلوي مجلس جمع شدند براي آنها آب ميوه و اتوبوس و بسياري خدمات ديگر تهيه شد.


اين گفته دلخوش با اعتراض شديد و مخالفت اكثر نمايندگان مجلس در صحن علني مواجه شد اما وي كه به نظر مي‌رسيد از اينكه به فتنه‌گران مجوز راهپيمايي داده نشده ناراحت است، در ادامه اظهارات توهين‌آميز خود گفت: اگر شما عرضه داشتيد راي احمدي‌نژاد را در تهران بيشتر از رقبا مي‌كرديد.


اظهارات دلخوش فضاي جلسه علني مجلس را متشنج كرد، به طوري كه مهدي کوچک‌زاده نماينده مردم تهران از نخستين معترضان بود، پس از آن قاسم محمدي نماينده اروميه، ستار هدايتخواه نماينده بويراحمد، حميد رسايي و زهره الهيان به جمع معترضان پيوستند.


تجمع اين نمايندگان معترض که با فرياد همراه بود، موجب شد تا علي لاريجاني بارها از آنها بخواهد نظم جلسه را حفظ کنند.


با وساطت علي‌اصغر زارعي، عليرضا زاکاني، حسين فدايي، عيسي جعفري، محسن کوهکن و غلامرضا مصباحي‌مقدم، اعتراض‌ها پايان يافت و مجلس وارد بررسي طرح تجميع پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي با انتخابات دوره يازدهم رياست‌جمهوري شد.


اما در اين ميان، روح‌الله حسينيان رييس فراکسيون انقلاب اسلامي به طرف دلخوش رفت و به اظهارات او اعتراض کرد.


داد و فرياد دلخوش موجب شد تا حدود 50 نفر از نمايندگان به دور وي جمع شوند و درگيري لفظي به‌وجود آيد اما با وساطت جمعي ديگر از نمايندگان، فضاي مجلس بار ديگر آرام شد.


لاريجاني رييس مجلس بدون توجه به ايجاد درگيري لفظي در صحن علني، رياست جلسه را براي بررسي طرح تجميع انتخابات شوراها با رياست‌جمهوري برعهده داشت.


دلخوش سپس به جمع خبرنگاران آمد و همين اظهارات موهن را تكرار كرد.توهین های امروز علی مطهری به نمایندگان مجلس


در ادامه جلسه علني نيز علي مطهري با اهانت به كوچك‌زاده و حسينيان گفت اصولگرايان مشكلي جز حسينيان ندارند و كوچك‌زاده را "كوچك‏اف" خواند.


این نماینده مردم تهران در خانه ملت با روسی دانستن ریشه خانوادگی کوچک زاده دیگر نماینده مردم تهران وی را از جمله آقایانی دانست که اصولگرایی را در مجلس دچار مشکل نموده است.


اين نماينده كه پيش از اين نيز در يك برنامه راديويي مناظره با مهدي كوچك‌‌زاده خود را بزرگ‌زاده خوانده بود، گفت: آقاي حسينيان در صحبت‌هاي خود گفتند به اين طرح راي بدهيد تا مشكلات اصولگرايان حل شود اما بايد گفت اصولگرايان هيچ مشكلي جز شما و امثال شما و آقاي كوچك زاده ندارند.


پس از اين سخنان مطهري مجلس براي لحظه‌اي در سكوت فرو رفت و كوچك‌زاده با بلند شدن از صندلي خود سعي داشت به سمت مطهري رفته و اعتراض خود را نشان دهد که مطهری خطاب به کوچک زاده گفت: خفه شو و بتمرگ.


رسايي در اين هنگام پس از آرام كردن كوچك‌زاده گفت اجازه دهيد مطهري حرف بزند.


در ادامه اين حاشيه‌ها مطهري تصريح كرد: ما نمي‌گوييم مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي قانوني نيست اما سخنان مقام معظم  رهبری كه فرمودند وظيفه اين شورا سياست‌گذاري است و وظيفه مجلس قانونگذاري و وظيفه دولت اجرا است، بايد با هم ديده شود.


مطهري ادامه داد: ما منتظر نظر شوراي نگهبان درباره مصوبه مجلس مي‌مانيم و نيازي نيست مجلس سه روز پس از تصويب وقف اموال داننشگاه آزاد بگويد من غلط كردم و تحت فشار دولت و آقايان مصوبه‌اش را تغيير دهد اين كار باعث وهن مجلس است.


وي افزود: مجلس بايد از سهم خود دفاع كند و نگذارد عده‌اي جايگاه اين قوه را زير سوال ببرد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲ تیر۱۳۸۹ساعت ۱۹:۵۵ بعد از ظهر  توسط وحید افشاری  |